התכנית מיועדת לאדריכלים ואדריכלי נוף וכן לבוגרי תואר ראשון בתחומי ידע אחרים כגון: ארכיאולוגיה, תולדות האמנות, עיצוב, גיאוגרפיה, פילוסופיה, היסטוריה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, כלכלה, לימודי הסביבה וקיימות – כל אלו בכפוף לעמידה בתנאי סף ובלימודי השלמה.

מועמדים שאינם אדריכלים נדרשים בלימודי השלמה המהווים דרישות קדם לתכנית.

מועמדים בעלי תעודת תואר ראשון נדרשים להציג ציון ממוצע של 85 לפחות (כולל פטור ברמה אוניברסיטאית באנגלית) מלימודי התואר הראשון.

מועמדים בעלי ניסיון מקצועי מוכח בארכיטקטורה או אדריכלות נוף של שלוש שנים לפחות נדרשים להציג ציון ממוצע של 80 לפחות (כולל פטור ברמה אוניברסיטאית באנגלית) מלימודי התואר הראשון.

על כל מועמד מוטלת החובה להתחיל את הלימודים בתכנית עם ידע באוטוקד ותוכנות Adobe (אילוסטרייטור ופוטושופ).  במידה והמועמד הינו בעל שליטה בכלים במסגרת לימודים קודמים עליו להראות על כך אישור.  במידה ולא, ניתן להירשם לקורסים הנ”ל בקיץ במסגרת היחידה ללימודי חוץ /במחלקה לארכיטקטורה או בצורה עצמאית ולהציג אישור על כך.

שלב הרשמה: הרשמה מקוונת והגשת מסמכים

על כל הנרשמים לתכנית לתואר שני בעיצוב אורבני לבצע הרשמה מקוונת דרך אתר זה ולהעלות את מסמכי הרישום ותיק העבודות ל”מערכת העלאת מסמכי רישום” עד למועד סיום ההרשמה.

קישור וסיסמא ל”מערכת העלאת מסמכי הרישום”, יישלח לאחר ביצוע ההרשמה המקוונת.

למדריך ומפרט טכני לשימוש במערכת- לחץ/י כאן

בנוסף למידע בעמוד זה בדבר תהליך הקבלה לתכנית, יש לקרוא בעיון על תהליך ההרשמה המופיע בעמוד “תהליך ההרשמה – תואר שני“.

הליך הקבלה :

ועדות הקבלה יתקיימו בתאריך 7/9/20 על פי זימון אישי.
זימון אישי ישלח במייל עם סיום ההרשמה. זימונים אלה אינם באים להחליף את אחריות המועמד לברר היכן ומתי ייערכו ראיונות הקבלה.

הליך הקבלה כולל הגשת קורות חיים, הצהרת כוונות ביחס לרצונו ללמוד בתכנית התואר השני בעיצוב אורבני, הגשת תיק עבודות, תרגיל בית, ראיון קבלה ומבדק בשפה האנגלית שיערך ביום הראיון.

בנוסף נדרשים המועמדים לגשת למבחן מעשי אשר יתקיים באותו היום של וועדת הקבלה.

תיק עבודות יכלול:

מבחר של עד 5 עבודות המציגות נסיון אקדמי או מקצועי של המועמד. העבודות יכולות להיות הן עבודות עיצוביות גרפיות והן מאמרים או כל חומר אחר המראה על הבנה אינטלקטואלית בהתמודדות עם בעיות מורכבות (לא יעלה על 5 MB)

בראיון ייבחנו: תרגיל בית בעיצוב אורבני ; הצהרת הכוונות ; קו”ח ; ניסיון אקדמי ו/או מקצועי; מבדק באנגלית; תיק עבודות; הבנה עיצובית ויכולת אינטלקטואלית בהתמודדות עם בעיות מורכבות; הכרת הכלים הבסיסיים ומחשוב התכנון.

 

טופס הרשמה - לחץ כאן