במהלך חמשת העשורים האחרונים המחלקה לצילום בבצלאל ביססה את מעמדה כמחלקה הגדולה והמובילה בתחומה בישראל. מיקומה של המחלקה בירושלים, לצד היותה חלק בלתי נפרד מהמוסד האקדמי המוביל בתחום האמנות והעיצוב בישראל, מיצבו אותה כגורם משמעותי ובולט בשדה המקומי והבינלאומי כאחד. בין בוגרי המחלקה נמנים מיטב היוצרים העכשוויים הפועלים בתחומי הצילום, המדיה החדשה, הדימוי הנע והוידיאו בעולם. בוגרי המחלקה רוכשים כלים המאפשרים להם מגוון תעסוקתי רחב בתחומי המדיה והאמנות, והם משתלבים בשוק העבודה המקומי והבינלאומי כאחד.

תוכנית הלימודים משלבת בין לימודים טכנולוגיים של פרקטיקות חזותיות מגוונות לבין לימודים עיוניים המתמקדים במחקר בתחום הצילום והמדיה. השנתיים הראשונות כוללות לימודי חובה של יסודות התחום והמקצוע. במהלך שנים ג’ ו-ד’ תכנית הלימודים היא גמישה וסטודנטים יכולים לשלב בין מספר תחומי לימוד שהמחלקה מציעה לפי בחירתם האישית. במהלך ארבע שנות לימוד הסטודנטים מתמקצעים בתחום, על גווניו השונים, לומדים תוכנות מחשב, נחשפים למסורת של המקצוע ומפתחים חשיבה ביקורתית ויכולת התבוננות אנליטית פורצת גבולות. לצד הקורסים המעשיים תוכנית הלימודים מועשרת גם בקורסים שעוסקים בזירה החברתית המרובדת בה אנו חיים לצד שיתופי פעולה בינלאומיים עם עשרות אוניברסטאות בחו”ל.

אנו מצויים בתקופה של פריחה גלובלית יוצאת דופן בממדיה בתחום הצילום והמדיה. המחלקה לצילום ידועה בעולם כשחקן מרכזי בזירה התרבותית, המחקרית, המדעית, הפוליטית והחברתית. אנו מאמינים כי הפוטנציאל ליצור ולחדש טמון בניצול מרבי של יתרונותיו הדינאמיים של המקום והמחלקה לצילום בצלאל מציעה תנופת עשייה והגות מירושלים.

 

טופס הרשמה - לחץ כאן