המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל הינה מחלקה רב-תחומית וייחודית מסוגה בארץ ובעולם, אשר מאפשרת להתמחות בצורפות, אביזרים ואופנה. במחלקה מתקיים שיח קבוצתי מסקרן ודיאלוגים מפרים בין תחומי ההתמחות הנלמדים בה.

לאורך השנים זכו סטודנטים, בוגרים ומרצי המחלקה בפרסים מהחשובים והמכובדים בארץ ובעולם בתחום הצורפות והיודאיקה, נעליים ולבוש.

ייחודה של המחלקה הוא בחיבור בין עבודת הקראפט ובין טכנולוגיה מתקדמת פורצת דרך.  סביבת הלימודים מאפשרת לכל הסטודנטים חדוות למידה תוך שימת דגש על השרשה של המושג “קונספט” ואיך מביאים אותו לידי מימוש משלב גיבוש הרעיון ועד לתוצאה המוגמרת. זאת, על ידי הכשרה מקצועית/טכנית רחבה, החל ממיומנויות ושיטות עבודה וכלה בביצוע סופי ברמה של מוצר מוגמר.

במחלקה ניתנת תשומת לב רבה על שמירת ההרמוניה בין הצורפות, האביזרים והאופנה תוך שמירה על מרחב היצירה של כל דיסציפלינה. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים מיומנויות ושיטות עבודה בתחומים הנלמדים במחלקה, תוך שימת דגש על התחום אותו הם מעוניינים לפתח.

התחומים הנלמדים במחלקה:

צורפות- תחום הצורפות היווה מאז ומתמיד ציר מרכזי של המחלקה והוא בעל היסטוריה של יצירה ענפה ומשמעותית. ייחודו של התחום בבצלאל בשילוב בין תכשיטים, אובייקטים וכלים ובין מסורת לחדשנות. לאורך הלימודים מתקיים שיח ייחודי במסגרתו נבחנים ונוצרים הקשרים רעיוניים וחומריים המשלבים בין טכניקות הקראפט המסורתיות לבין מיכון טכנולוגי מתקדם, בין אובייקט סדרתי ליחידני, ובין האישי לסביבתי.

אופנה- מבקשת להתמקם על קו התפר שבין אמנות ואופנה ומאפשרת לעסוק במסגרתה בקשת רחבה של התייחסויות לבגד: משימוש בשפת הלבוש כאמצעי ביטוי לניסוח אמירה אישית או עקרונית ועד עיצוב אופנה לבישה ליומיום. תכנית הלימודים שואפת להקנות מסד של ידע בשפת הלבוש והאופנה, הן מעשי והן תיאורטי. הסטודנטים ירכשו מיומנויות מסורתיות וידניות (crafts) תוך היכרות עם מגוון החומרים, הבדים והטכנולוגיות ליצירת בגדים ובנוסף יביאו לידי ביטוי את המיומנויות המגוונות שמציעה המחלקה.

אביזרים-  בתחום זה אנו מציעים מגוון  קורסים כגון: עיצוב נעליים, תיקים, משקפיים ושעונים. אנו גאים להיות בחוד החנית של הוראת הנעליים בארץ. בהתמחות זאת העיצוב והטכניקה מזינים האחד את השני, הידע והשליטה המקצועיים מאפשרים חיבורים חדשים, ווירטואוזיות בפיתוחים, בנייה מורכבת ומחקר. הסטודנטים מקבלים הכשרה מקצועית/טכנית רחבה, החל  ממיומנויות עבודה בעור, המשך בשיטות תכנון וכלה בביצוע הסופי ברמה של מוצר מוגמר. במקביל מתקיים שימוש בחומרים רבים נוספים, פולימריים, עץ, מתכות, טקסטיל ועוד טווח חומרי מגוון.

במחלקה סדנה מתקדמת וייחודית מסוגה בארץ במגוון המיכון, המאפשר חופש עבודה במקצועיות וברמה גבוהה בתוך המחלקה, ללא תלות בתמיכה חיצונית.

טופס הרשמה - לחץ כאן