לימודי הוראת אמנות ועיצוב במחלקה ללימודי הוראה של האוניברסיטה העברית;
שיתוף פעולה בין האוניברסיטה העברית ובין בצלאל

בצלאל רואה חשיבות עליונה בעידוד סטודנטים למעורבות חינוכית וחברתית.
החינוך לאמנות הינו נדבך בסיסי וחיוני בהתפתחות האישית והאתית של האדם בחברה.
החל משנת הלימודים תשע”ג נפתחה תוכנית הוראה ייחודית בשיתוף עם האוניברסיטה העברית. התוכנית מותאמת לערכי האקדמיה ובכך משלבת בין תהליך ההתפתחות האישי של הסטודנט כאמן וכמעצב יוצר לבין היותו אמן מורה פעיל בעל מודעות חברתית וסביבתית גבוהה.
התכנית מיועדת לסטודנטים מצטיינים משנים מתקדמות, בעלי אוריינטציה חברתית וחינוכית ומותאמת במיוחד עבור הסטודנטים של בצלאל.

תנאי הקבלה לתוכנית יתפרסמו מידי שנה בשנתון האקדמי.

לימודים משולבים באקדמיה בצלאל ובחוג למדעי הקוגניציה, באוניברסיטה העברית בירושלים

מטרת התכנית להעמיק את תהליך ההכשרה של אמנים ומעצבים על ידי הקניית הבנה נרחבת של המערכת התפיסתית של אדם ושל התהליכים הקוגניטיביים המניעים אותו. שילוב זה יוביל לבנייה של חוויות משתמש טובות יותר בשדה העיצוב ולפיתוח היכולת לאמירה עמוקה הנוגעת למוח האדם ולתודעה האנושית בשדה האמנות. בנוסף, התכנית מכוונת גם להרחבת המחקר הקוגניטיבי לתחומים חדשים כגון מחקר מדיה חברתית, חקר היצירתיות, ווויזואליזציה של מידע.

תנאי הקבלה
התכנית מבקשת לפנות למועמדים מצטיינים בעלי ראייה אינטרדיסציפלינרית רחבה וכישורים במחקר, בעיצוב ובאמנות. התכנית פתוחה לכל מועמד אשר יעמדו בתנאי הקבלה של החוג למדעי הקוגניציה ושל אחת המחלקות בבצלאל.

מבנה התכנית
במהלך חמש השנים בתכנית משלבים התלמידים קורסים במדעי הקוגניציה עם קורסים באקדמיה בצלאל. למרות זאת שכר הלימוד בכל שנה הוא רק למוסד אחד:

התכנית מכוונת להדגשת חשיבות האינטגרציה בין עיצוב וטכנולוגיה על ידי השתתפות התלמידים בקורסים וסמינריון מחקרי המשלבים מבט קוגניטיבי עם עשייה בשדות העיצוב והאמנות וכן על-ידי הכוונת התלמיד לעבודה במעבדה מחקרית לקראת פרויקט גמר, שישלב באופן עמוק בין הדיסציפלינות שרכש במהלך הלימודים בשני המוסדות.

לימודים משולבים באקדמיה בצלאל ובחוג למדעי המחשב, באוניברסיטה העברית בירושלים

מטרת התכנית היא להסיר את המגבלות שנגזרות מהתפיסה ההיסטורית של הנדסה ועיצוב כשתי דיסציפלינות מובחנות. התכנית החדשנית תעניק לסטודנטים תואר במדעי המחשב (בסוף השנה השלישית) ותואר מהאקדמיה לעיצוב, בצלאל (בסוף השנה החמישית*). הלימודים יקנו ידע תאורטי ומעשי בתכנון, עיצוב ובניה של מוצרים חכמים, מתוך ניסיון להראות כי אתגרים בעיצוב תעשייתי, תקשורת חזותית, ואנימציה יכולים לשאוב פתרונות יצירתיים מתחומי המחקר ברובוטיקה, בינה מלאכותית, וראיה ממוחשבת.

תנאי הקבלה
התכנית מבקשת לפנות למועמדים מצטיינים בעלי כישורים במדעי המחשב ובעיצוב ומיועדת למועמדים אשר יעמדו בתנאי הקבלה של החוג למדעי המחשב ושל אחת המחלקות בבצלאל.

מבנה התכנית
במהלך חמש השנים בתכנית משלבים התלמידים קורסים במדעי המחשב עם קורסים באקדמיה בצלאל. למרות זאת שכר הלימוד בכל שנה הוא רק למוסד אחד:

התכנית מכוונת להדגשת חשיבות האינטגרציה בין עיצוב וטכנולוגיה על ידי:

  1. השתתפות התלמידים בארבעה קורסי ליבה כגון, ״בינה מלאכותית ככלי ליצירת מוצרים אינטראקטיביים״, ״וויזואליזציה וסוניפיקציה״, ״ממשק אדם מכונה״, ״תכנות בעידן פוסט-PC״. קורסים אלה הם הכלי העיקרי להקניית ידע ומיומנויות בהחלת כלים חישובים בעולם האמנות והעיצוב.
  2. הכוונת הסטודנטים בשנה השלישית והרביעית לתקופת התלמדות קיץ (summer internship) בחברות רלוונטיות בתעשייה, כגון Adobe, Google, Disney, Electronic Arts, ו- Microsoft
  3. דרישה כי פרויקט הגמר, יהיה דוגמה מסכמת של אינטגרציה בין טכנולוגיה ושדה העיצוב.

חשוב: מבנה תכניות הלימודים יכול להיות שונה מעט בין המחלקות ולכן חשוב לפנות ליועץ התכנית לשיחת עדכון.

מיכאל פינק, יועץ התוכנית: fink@cs.huji.ac.il נייד: 054-2451115

טופס הרשמה - לחץ כאן